Brainfood.
Potrava pro každého, kdo hladoví po vědomostech.
Poslouchejte.
Při běhání, v tramvaji, v autě, v letadle, u snídaně nebo oběda, ale hlavně ne u práce. Neděláme pro vás mluvené slovo pro to, aby to byla jenom kulisa. Poslouchejte a soustřeďte se. Nepracujte u toho.
Učte se.
Predikce ukazují, že do poloviny 21. století bude u většiny lidí žijících ve vyspělém světě nutné se rekvalifikovat dvakrát až třikrát za život. A na to vás škola nepřipraví. To nejdůležitější je naučit se učit. Tady je série článků, jak na to.
Sledujte přednášky a záznamy meetupů
Odebírejte newsletter
Každých 14 dní rozesíláme pravidelně výběr toho nejlepšího, co jsme četli a napsali. Střídá se Creative digest, určený pro designéry, kreativce a další jim spřízněné obory a Strategy Digest, kde shrnujeme v odstavci delší, anglickojazyčné a často placené články i z médií jako je The Economist, Creative Review, Harvard Business Review a mnoha dalších. Přihlaste se a bude dostávat pravidelnou potravu pro váš mozek!
KONTRA trends 20’s
Stáhněte si e-book plný predikcí, statistiky a evidencí k současným fenoménům, trendům a vertikálám dekády.
Sestavuje je tým KONTRA pod vedením marketéra Adama Ondráčka a každý rok aktualizuje o nová data.
KONTRA trends & verticals mají celkem 12 kapitol, ve kterých se dovzíte o klíčových fenoménech, které v této dekádě ovlivnují lidské chování, marketing, nakupování, rozhodování ale jsou i klíčové pro nasměřování investic či produktového vývoje.
Publikace je určená lídrům a lídryním v organizacích či firmách. Je určená lidem pracujícím v marketingu, vývoji služeb, komunikaci či prosazování změn. Čerpat z ní mohou stratégové, designéři, obchodníci či vývojáři.
Zakoupit si můžete samostatný e-book či kombinaci s konzultací autorů jak trendy začlenit do vaší organizace či firmy.
Všichni jsme pokusnými králíky v největším vládním experimentu v historii lidstva
Desatero k přežití krize z pohledu strategického plánování. Připravte se na to, co bude a neřešte, co je. A hlavně — nelpěte na tom, kým jste doposud byli.
Startupismus
Aneb když CEO sedí celej den na kase
Tvůj startup nemůže za tvůj podělanej život. Ale vděčíš mu za tvou svobodu.
Několikrát za rok za mnou příjdou potenciální klienti, kteří potřebují zpracovat marketingovou strategii nebo postavit značku pro jejich firmu. “Víte, my máme vlastně takový startup,” říkají, zatímco při rozhovoru se mnou obsluhují jejich třetího zákazníka, co během dopoledne přišel do obchodu.
Ten s velkýma ušima
Všechno je stejné. Značky se zbavují svých symbolů a používají typografická loga s bezpatkovým fontem, ideálně v černobílé. Všechny appky vypadají stejně, každá holka na tinderu má fotku zezadu v kloubouku s jednou rukou na hlavě jak se dívá na lom Velká Amerika. Dokonce i v potravinách vypadají všechny jogurty stejně. Z brandů se stávají blandy.
Svět už nepotřebuje horizont
Co bude převažující formát, který budeme v budoucnu konzumovat v médiích? Vertikální stories nebo horizontální slideshow? O evoluci lidského vnímání obrazu a informací.
Reklama přece nesmrdí…
Vizuální smog poškozuje nejenom naše zdraví ale i efektivitu reklamy. Jak tomu zabránit?
Vlci z Wall Street mají měkké srdce
Proč se udržitelnost firmám vyplácí? Příběh o tom, že neviditelná ruka trhu je nakonec celkem spravedlivá.
Harvardská studie George Serafeima poprvé na globálních datech dokazuje, že existuje přímý vliv veřejného mínění o společnosti v oblasti udržitelnosti na rozhodování investorů a obchodníků na burze. Firmy, které se chovají odpovědně jsou lépe obchodované na burzách a mají lepší zhodnocení.
Okamžitě odložte vaše zombie nože
Sdílí se víc fake news v Ostravě nebo v Brně? A proč vlastně za fake news můžou marketéři víc než samotná média?
Jako typická média, nalákal jsem vás na clickbaitový titulek, ale obsah je o něčem jiném. Ve skutečnosti je o něčem mnohem důležitějším.
Informace chtějí být drahé
Pravda něco stojí a není dostupná všem. Vstupujeme do období, kdy se zase jednou informace stávají kapitálem a nejsou rovnoměrně dostupné všem. Co to ale znamená pro vaši značku?
Konec reklamy
Kam se ztratí reklama, až technologie najde na každou poptávku ideální nabídku?
KONTRA: Black Friday
Jedno z mých pravidel zní: „‚Já si myslím‘ není argument“. Proto se i ve všech svých článcích snažím nabízet zdroje, ze kterých můžete čerpat další informace. Podobně pracuji s klienty, když jim doporučuji, jak postupovat v marketingu a komunikaci. Nebude tomu jinak ani dnes, ale tentokrát vás předem varuji — dnes je to o mém osobním názoru a výzvě všem, co se věnují marketingu a komunikaci v Česku. Tak tedy, já si myslím, že…
Dnes probíhá Black Friday. Některé značky dokonce připravují “Black Weekend”. Jde o čas, kdy si už všichni zvykli lovit neodolatelné slevy a obchodníci jsou schopni díky tomu raketově navýšit tržby.
Obchod s dobrem
Tohle bude dlouhé a výživné. Můj filtr z 5 článků, které se tak nějak točí okolo marketingu, komunikace, psychologie a inovace. 5KA. Jenomže tentokrát to bude asi větší číslo.
S dobrem totiž začalo obchodovat fakt hodně lidí. Já sám jsem to některým z nich poradil. Takže, co je největší komunikační výzva pro rok 2019?
Nejsou lidi?
Nikde. Nikdo nemůže sehnat lidi. V Česku je nezaměstnanost na 2,4 %, což se skoro blíží statistické chybě. Jenom v Plzni je 9 200 volných pracovních míst.
Virtual Humans
Ještě za našeho života se stane, že možnost být obsloužen v restauraci servírkou z masa a kostí bude výsadou jenom těch nejdražších podniků.
Ještě za vašeho života se stane, že vaše já bude na vás vydělávat. Jak? To odhaluji v další “pětce”. Myslím si, že na světě je informací více než dost. To, co se stává klíčovým je umět je filtrovat. A právě to pro vás dělám já v pravidelném (cca každých 14 dní) článku pod názvem 5KA. Vybírám vždy 5 čláků okolo marketingu, inovací a psychologie komunikace. Dnes na téma virtuální značky, neexistujících influencerů či práv na osobnostní rysy jako je hlas či vaše typické pohyby.
Mít či nemít?
Nemám auto. Je mi 29 a pro mnohé z Husákových dětí jsem tedy loser, protože to je přece to první, na co si začnete v dospělosti šetřit. Jenomže ono je to s tím vlastnictvím teď celé nějak jinak. Myslím ale, že na konci tohoto čtení vám už bude jasné, jaké auto budu letos řídit. 5KA, nebo-li pět článků točících se okolo marketingu, inovací a psychologie, tentokrát na téma subscription economy a recurring revenue. Protože tam se, dříve či později, více či méně, bude muset začít ubírat každý byznys.