Proč

Proč smazal Elon Musk facebookové profily SpaceX a Tesly? Proč potřebují vědci více umění?

 
proc1.jpeg
 

Proč 5KA? Protože pětka článků z inovací, marketingu, komunikace a psychologie. Plus mínus pravidelně každé dva týdny, dnes na téma “vyššího cíle” nebo brand purpose. Pokud nechcete, aby vám unikla ta další, přihlašte se k newsletteru.

 
 

GOOGLE FINDS STEM SKILLS AREN’T THE MOST IMPORTANT SKILLS

Washington Post

Občas si říkám, že mě máma měla dát na jinou školu. V dnešní době se mé vyčerpávající znalosti německého romantismu v literatuře zdají být poněkud nicotné, když ostatní dokáží napsat algoritmus, který jim řekne podle barvy očí, kterou holku pozvat na gintonic a kterou do čajovny. Nicméně to však ve skutečnosti nevypadá tak bledě. Pod krycím názvem Aristotle proběhl v Google projekt, který porovnával data všech najatých lidí od roku 1985 a zjišťoval, co jsou jejich nejsilnější vlastnosti. Byl pokračováním algoritmu Oxygen, který zakladatelé Google používali, aby jim našel studenty a absolventy nejlepších amerických univerzit s tzv. STEM curicullum (science, technology, engineering, math). Letos ale Google zjistil, že STEM znalosti jsou až pátou nejdůležitější kvalitou jejich zaměstnanců. Jaké jsou ty první čtyři?

 
 

STEAM not STEM: Why scientists need arts training

The Conversation

Ve skutečnosti totiž nám, kteří vědí jaký je rozdíl mezi alexandrínem a jambickým pentametrem, svitla naděje. V těch čtyřech výše zmíněných písmenech totiž podle Richarda Lachmana chybí ještě A. Jako ARTS. Jak totiž může briliantní matematik z MIT, pochopit, zda je větší výzvou vyřešit operační systém pro rozvoz pizzy drony anebo vypočítat pohyb příboje aby mohl zachytit co nejvíce mořského plastu? Těžko. Nečetl totiž žádné existencialisty. V době, kdy dokážeme vynalézat rychleji a distribuovat technologii čím dál tím více lidem se totiž o to více zvětšuje příkop mezi Arts a STEM. Spolu s rozevírajícími se sociálními nůžkami to podle Lachmana pak dává ideální pole populistům, jejich hlavním společným znakem je dehonestace jakékoliv inteligence. Co by tedy měl dělat profesionál z STEM oborů?

 
 

HOW GREAT LEADERS INSPIRE ACTION

Nikoliv co. Měl by se ovšem zeptat PROČ dělá to, co dělá? Je optimalizace rozvozu pizzy opravdu podložená důvodem? Staré, ale skvělé video Simona Sinka vám vysvětlí spojitost PROČ s neokortexem v našem mozku i vstupem firem na trh.

 
 

ROUNDTABLE: WHERE IS WHY GOING? THE STATE OF BRAND PURPOSE

Branding Mag

Myslí si experti, jako je David Aaker, Sara Roberts nebo Jim Stengel, že bojujeme o duši kapitalismu? A je vůbec možné na ono “proč” odpovědět jinak, než slovy o zisku a finančních výsledcích? Důkazy o měnící se náladě se ukazují na statistikách nákupu mezi generacemi Y a Z (v odvětvích kosmetiky i oblečení) a některým značkám je předvídána ztráta až 30% revenue když dospějí všichni mileniálové. Podle Davida Aaakera je ale touha po “brand purpose” přenositelná mezi generacemi.

 

IN THE TRANSFORMATIONAL ECONOMY, ‘BEING’ AND ‘BECOMING’ HAVE STARTED TO MERGE

Simon Sinek říká ve videu výše, že lidé nepřišli podpořit Martina Luthera Kinga kvůli němu, ale kvůli sobě. Jeho “proč” ve skutečnosti pomohlo milionům lidí dotvořit vlastní identitu. Jasmine Bina ale jasně ukazuje, že dnešní identity nejsou, ale stávají se. Nepřemýšlejte o vaší cílové skupině jaká je, ale kým se stává. Tedy kým se chce stávat. Může jim v tom vaše “proč” pomoci? Hodíte se k sobě?

 

Líbil se vám článek? Sledujte nás na sociálních médiích nebo se přihlaste do newsletteru:
 
Previous
Previous

Mít či nemít?