Myia

Stop googling, start asking.

Status

 

Myia je technologická firma, která stojí za mobilní aplikací Myia. Jejím účelem je zlepšit fungování společenských událostí profesní povahy a naučit lidi lépe interagovat a seznamovat se i ve fyzickém světě.  Její byznys model je a bude založen na prodeji řešení B2B klientům.

Myia již měla zpracovaný výborný logotyp od designérky Kláry Cooper. Firma ale neměla ucelenou představu o využívání grafických prvků a zpracovaný brand book.

Idea

 

1. Sjednotit vystupování Myii a to jak ve vizuálním jazyce tak v komunikaci značky. Výstupem byl Brand Book, který dále rozvíjel původní logotyp a grafické prvky od designérky Kláry Cooper. Nastavení ochranných zón, zafixování grafických prvků, výběr dostupného fontu a doporučení pro používání písma v mobilní aplikaci a na webu.

  • nastavení vize a mise značky pomocí workshopů Brand Visions a Product Values

  • nastavení tone of voice značky a určení archetypu

  • Napsat brand story a navrhnout hlavní claimy a slogany

2. Napsat copy manuál a ukázky textu

3. Zpracovat produktové video

4. V průběhu roku 2020 se ukázalo evidentní, že fyzické eventy se ještě chvíli nevrátí. Tým Myia se tak rychle přeorientoval na virtuální eventy a KONTRA začalo společně s nimi pracovat na novém produktu.

5. Vizualizovat prostředí pro virtuální eventy Myia Virtual

6. Postupně designovat jednotlivé prvky produktu a doplňovat správné vyznění značky, jako napříkla 3D avatara Myia.

Začali jsme workshopem Brand visions…

 

Pokračovali tvorbou brand story…

Kdo je Myia?

 

Myia je mystická postava, která se objeví vždy, když potřebujeme postrčit dopředu. Má zelené vlasy a hravé, pronikavé oči. Říká se, že na koho se podívá, ten nevydrží jen tak sedět. 

Málokdo ji potkal, ale je tady pořád. Nejčastěji se objevuje, když je pohromadě víc zvědavých lidí. Těm pak dodává odvahu ptát se, myslet mimo škatulku a přicházet s novými, odvážnými řešeními. Myia je všude tam, kde se lidé potkávají. 

My tři ji jednou potkali, jen tak, u piva. Myia tehdy dala dohromady a vnukla smysl naší spolupráci. Nedalo nám to a protože jsme programátoři, na svět přišla appka pojmenovaná právě po ní. Myia v ní teď žije a každý z vás ji tam může potkat.  Je tu pro každého, kdo se chce setkávat, vzdělávat a předávat vědomosti. Co víte, třeba i vás postrčí dál? 

 

Dále jsme pro Myiu navrhli archetyp a tone of voice, který bude určovat do budoucna její komunikaci…

 

Brand manuál

 

Pro Myiu jsme zpracovali i produktové video. To vše v rámci našeho programu Brand coaching pro malé firmy.

Brandmark & logotype

 

Dopracovali jsme detailní brand manuál, který vycházel z původního logotypu designérky Kláry Cooper.

Myia virtual

 

S nástupem koronavirové pandemie se samozřejmě brány všech akcí zavřely. Společně se zakladateli Myii jsme byli schopni během léta 2020 vyvinout prototyp virtuální platformy pro eventy, která propojuje již existující appku Myia a virtuální destktopové prostředí. Pro Myiu jsme celý produkt vizualizovali, zpracovali web a připravili kampaň ke spuštění:

 

Jak jsme vytvořili prostředí virtuálních eventů, které o dva roky předběhlo metaverse.

Future city.

 

Face tracking a Myia 3D avatar

 

S postupující pandemií jsme postupně pomáhali Myie designovat jednotlivé prvky Myii Virtual. Došlo tak i na virtuální hostesku, které jsme propůjčili tvář Myii. Podařilo se nám tak plynule začlenit logotyp a značku do virtuálního prostředí události a Myia se tak opravdu stala přítomná na eventech. Tak, jak jsme slíbili v brand story rok zpátky.

Myia tým společně se studiem KONTRA na začátku navrhli vizi celého produktu, kterou postupně doplňují. “Začalo to velmi originálními prostředími. U nás si můžete uspořádat event na profláknutém Bali, ale i v Drákulově hradě nebo jedoucím Orient Expresu. Postupně jsme přidali 3D prezentace partnerů jako jsou například jejich produkty přímo ve vstupní hale a nyní mohli poprvé veřejně návštěvníci poznat živou Myiu,” říká zakladatel Myii Ondřej Červinka.

 

Autoři

 

Design — Klára Cooper
Grafika — Eva Poštulková
3D motion & design — Jan Petrmichl, Zdeněk Bašus
Video — Zdeněk Bašus
3D rigging — Yevgeni Rozhko
Strategie — Adam Ondráček

Previous
Previous

Karting Ninja

Next
Next

Pra-Ha: město v srdci