Studio KONTRA zakládá první komunikační agenturu specializovanou na udržitelnost

Komunikační stratég Adam Ondráček společně s týmem mediálních manažerů, designérů, psychologů a analytiků založil v září 2022 #KONTRAClimateChange, první komunikační agenturu specializovanou na projekty v oblasti změny klimatu a udržitelnosti.

“Chceme snižování emisí a ochranu klimatu komunikovat nikoliv coby hrozbu, ale jako příležitost. Je to totiž příležitost řešit celou řadu výzev, kterým v Česku a střední Evropě čelíme. Transformace energetiky nám přinese lepší ovzduší a tím pádem zlepšení zdravotního stavu nás všech. Díky obnovitelným zdrojům ulehčíme všichni našim peněženkám a přestaneme podporovat totalitní režimy. A v neposlední řadě, necháme našim dětem planetu v lepším stavu, než nám ji předali naši rodičové,” říká zakladatel KONTRA a stratég Adam Ondráček.

Studio KONTRA se skládá z celkem devíti členů včetně designérů Jan Petrmichl či Marketa Steinert, analytičky Nikola Adamovská, psycholožky a behaviorální ekonomky Nikola Frollova a několika dalších specialistů a PR manažerů. Jeho hlavními službami je design identit a značek, konzultační činnost a tvorba strategií. “Snažíme se zaměřovat čistě na strategickou rovinu komunikace a marketingu. Poslední tři roky nám ale ukázaly, jak moc je potřeba doručovat i exekuci komunikačních kampaní v oblasti klimatu, tak jsme se do toho vrhli. Drtivá část z nás už stejně na udržitelných projektech pracovala, je to tedy jenom logický krok spustit #KONTRAClimateChange,” dodává Ondráček. V portfoliu má nová divize KONTRA kampaně pro Svaz moderní energetiky, Budovy21, Hnutí Duha, European Climate Foundation či unikátní českou kryptoměnu založenou na emisních povolenkách CO2IN. Tým také konzultuje klimatickou část kampaně prezidentské kandidátky Danuše Nerudové. 

Nově vzniklá divize studia tak bude kromě strategií a designu nabízet i fullservis včetně media relations, digitálních a mediálních kampaní, tvorby grafiky, webů či videí a copywriting. Podmínkou je ovšem aby se klienti - komerční či nekomerční - aktivně zasazovali o dekarbonizaci ekonomiky a průmyslu, transformaci k cirkulární ekonomice či ochranu přírody. Operovat plánuje v oblasti střední Evropy. 

Velká část evropských firem včetně těch českých bude muset začít od roku 2025 dodávat i tzv. nefinanční reporting, ve kterém bude muset ukazovat jak naplňuje udržitelné cíle ESG (environmental-social-governance).  Zatímco v Česku tvrdí více než polovina firem, že s cíly již pracují, nefinanční reporting dělá pouhých 13 firem. 72% českých investorů také uvádí, že se podle plnění ESG cílů rozhodují a preferují dlouhodobější návratnost výměnou za odpovědné podnikání.

Kompletní portfolio #KONTRAClimateChange najdete na zde a na jejich výsledky se také můžete podívat ve videu. Potkat se s Adamem Ondráčkem můžete rovněž na sérii přednášek věnovaných marketingu udržitelných firem Social Business Breakfast.

Previous
Previous

Slovo roku

Next
Next

Lidstvo potřebuje objevit ufouny.